Kas ir bodyART® ?

Kas ir Roberta Štainbahera bodyART® ?

bodyART pozitīvā vēsts (The Positive message)

Cilvēki, kam rūp savs ķermenis arvien biežāk meklē tādas brīvā laika pavadīšanas iespējas, kas mazina sasprindzinātību un stresu, un rada mieru. Viņi cenšas atrast ceļu atpakaļ pie sevis un no jauna atrast harmoniju starp ķermeni un prātu. Daudzi dodas uz sporta klubiem, lai uzturētu vai uzlabotu savu fizisko formu vai atbrīvotos pēc darba slodzes. Daudzi tiecas pēc skaista ķermeņa, kādu sludina reklāmas, plašsaziņas līdzekļi un individuāli ideāli. Tomēr, lai iegūtu skaistu ķermeni un labu stāju, jāstrādā ne tikai ar ķermeni, bet arī ar dvēseli.

Risinājums ir Roberta Štainbahera izveidotā funkcionālo treniņu sistēma bodyART®

bodyART® koncepcija

bodyART treniņā galvenā prioritāte ir trenēt cilvēku kā funkcionālu kopumu. bodyART apvieno pozas un klasiskas elpošanas tehnikas ar fizisku treniņu un mentālu relaksāciju. Galvenais bodyART treniņa mērķis ir ar funkcionālu spēka un stabilizēšanas treniņu nodrošināt visa cilvēka ķermeņa pareizu funkcionēšanu.

Pretstatā klasiskam spēka treniņam, bodyART mērķis nav attīstīt atsevišķas muskuļu grupas, bet ir vērsts uz cilvēka ķermeni kopumā. Visi vingrojumi ir vingrojumi visam ķermenim, kas vienlaikus iedarbojas uz vairākām muskuļu grupām.

bodyART treniņš ir unikāls arī savas enerģētiskās koncepcijas dēļ. Katru nodarbību veido piecas dažādas, Tradicionālās Ķīniešu medicīnas elementos balstītas enerģijas fāzes. To uzdevums ir palīdzēt dalībniekiem sasniegt svarīgu mērķi – nodarbības laikā sabalansēt enerģijas tā, lai nodarbības beigās justos līdzsvarots kā fiziski, tā garīgi. Šīs treniņa-relaksācijas metodes pamatā ir un Jan princips.

bodyART treniņu sistēma ir veidota kā atvērta “platforma”, kas apvieno sevī labāko un terapeitiski iedarbīgāko no jogas, klasiskiem spēka vingrinājumiem, lokanības un stiepšanās vingrinājumiem, fizioterapijā balstītas ārstnieciskās vingrošanas, dažādām elpošanas tehnikām, relaksācijas tehnikām un japāņu Do In, papildus ietverot bodyART® oriģinālos vingrojumus.

Mērķtiecīga vingrojumu atlase un to rūpīga to saskaņošana, regulāri trenējoties, likvidē nepareizas ķermeņa struktūras un pozitīvi ietekmē stāju. Tā ir iespēja būtiski uzlabot spēku, koordināciju, lokanību, līdzsvara izjūtu, izturību un paškontroli. bodyART sniedz lielāku izpratni par ķermeni un palīdz uzlabot ikdienas dzīves kvalitāti, jo bodyART nodarbībās cilvēks trenējas augstākā apziņas līmenī un, līdz ar to, paver sev jaunas fizisko un garīgo iespēju robežas.

bodyART® veiksmes stāsts un bodyART Latvijā

Roberta Štainbahera 1994. gadā izveidotā funkcionālo treniņu sistēma bodyART® drīz varēs svinēt jau 20 pastāvēšanas gadus. Pateicoties treneru augstajam izglītības līmenim, ko nodrošina Starptautiskās bodyART skolas pedagogu komanda un skolas filiāles daudzās valstīs, kā arī nepārtrauktai treniņu sistēmas pilnveidošanai, sadarbībā ar ārstiem un saistītu jomu profesionāļiem, bodyART® šobrīd Eiropā (Vācijā, Šveicē, Spānijā, Grieķijā, Polijā, Ungārijā, Igaunijā u.c.), Āzijā (Korejā, Japānā) un ASV piedzīvo plašu popularitātes vilni. 2005. un 2006. gadā bodyART® ieguva ECA World Fitness (ASV) balvu kā „labākā fitnesa koncepcija“ un ir pirmā treniņu programma no Eiropas, kas veiksmīgi iefiltrējusies arī Amerikas fitnesa tirgū.

Nerunājot par neapstrīdamiem panākumiem fitnesa pasaulē, veselīgu dzīvesveidu praktizējošu cilvēku lokā, bodyART® treniņu sistēmas iedarbīgumu fiziskās sagatavotības un sasniegumu uzlabošanā dažādās pasaules valstīs novērtējuši arī sporta, ārstnieciskās vingrošanas un deju profesionāļi.

Kopš 2009. gada arī Latvijā darbojas viena no oficiālajām bodyART® filiāles skolām, piedāvājot iespēju apgūt bodyART® funkcionālo treniņu sistēmu no pirmavota arī Latvijas sporta un fitnesa treneriem, deju skolotājiem un fizioterapeitiem.

Pievienojieties Latvijas bodyART ģimenei! www.bodyartschool.lv