Individuāla fizioterapeita nodarbība

Ikviena konsultācija iesākas ar sarunu – par Jūsu pašsajūtu, sūdzībām un mērķiem, par sūdzību attīstību, citām saslimšanām, traumām vai operācijām, par ikdienas aktivitātēm, darbu, sporta aktivitātēm, par iepriekšējo ārstēšanu un tās rezultātiem. Fizioterapeits vēlēsies iepazīties arī ar iepriekš veiktajiem izmeklējumiem, citu speciālistu slēdzieniem, tādēļ neaizmirstiet tos paņemt līdzi.

Ņemot vērā Jūsu pašsajūtu un sūdzības, fizioterapeits veiks rūpīgu fizisko funkcionālo izvērtēšanu, kas varētu ietvert dažādu pozu apskati miera stāvoklī un kustībā, kustību apjoma un kvalitātes izvērtēšanu, muskuļu funkciju – spēka, garuma – izvērtēšanu, pozu noturēšanas testus, muskuļu, cīpslu, saišu, fasciju slīdamības un saspringuma izvērtēšanu, specifiskus testus (piem., locītavu stabilitātei), sirds un asinsvadu reakcijas uz pozu maiņu un piepūli, elpošanas stereotipa izvērtējums un citi dažādiem veselības traucējumiem specifiski fiziskā funkcionālā stāvokļa izvērtēšanas testi.

Pēc izmeklēšanas fizioterapeits izstāstīs atradni, tās kopsakarības ar Jūsu pašsajūtu un sūdzībām. Iespējams, fizioterapeits ieteiks veikt papildus izmeklējumus vai vērsties pie vēl kāda speciālista, bet par to visu Jūs vienosieties. Pēc tam, ņemot vērā Jūsu viedokli, vēlmes un iespējas, tiks izvirzīti tālākie mērķi, ko varētu sasniegt fizioterapijas ārstēšanas rezultātā. Jūs vienosieties par ārstēšanas formu (nodarbību biežumu, ilgumu, skaitu, mājas uzdevumiem) un atkārtotu izvērtēšanu.

Parasti ārstēšana jau tiks uzsākta konsultācijas ietvaros – piem., lai mazinātu sāpes, saspringumu, tūsku; iemācot dažus vienkāršus, bet būtiskus, mājas uzdevumus.

(apraksts no www.labaprakse.lv)